dodatkowy angielski

Na naukę języka nigdy nie jest za późno, ale czy może być zbyt wcześnie? Specjaliści są zgodni, że im wcześniej dziecko rozpocznie naukę języka, tym większa szansa na dojście do językowej perfekcji. Co więcej – nauka języka angielskiego może iść równolegle z nauką języka ojczystego!

Od kiedy dodatkowy angielski dla dzieci?

Badania naukowe dowodzą, że do około 4 roku życia w mózgu dziecka tworzą się połączenia nerwowe odpowiedzialne za przyswajanie wiedzy w przyszłości, a więc głównie szybkość i efektywność uczenia się. To potwierdza tylko, że naukę języka obcego można rozpocząć już od najmłodszych lat, a szczególnie w okresie, kiedy dziecko lubi się uczyć z wykorzystaniem elementów zabawy. Możliwe jest także, że im szybciej wprowadzony zostanie drugi lub nawet trzeci język, tym bardziej naturalne będzie dla dziecka jego używanie w późniejszym czasie. 

Szkoła językowa dla dzieci

Państwowe i prywatne placówki oferują dodatkowe zajęcia z języka obcego już dla dzieci w wieku 2-3 lat. Wówczas zajęcia trwają krócej niż te dla starszych dzieci, ale powtarzane regularnie wspomagają późniejszą chęć do nauki języka na wyższym poziomie. Warto jednak pamiętać, że państwowe placówki mogą nie mieć możliwości dostosowania metod nauczania do możliwości konkretnych osób w grupie. Natomiast prywatne szkoły językowe zwracają na to sporą uwagę. Jest to jedna z głównych zasad, którą kieruje się Early Stage – szkoła języka angielskiego dla dzieci w Krakowie. Placówki znajdują się również w innych miastach w Polsce. Szkoła wykorzystuje 10 supermocy, aby wykorzystać pełnię dziecięcego potencjału do nauki. To ważne, bo dzieci uczą się i często nawet o tym nie wiedzą, a muzykę czy ruch kojarzą głównie z zabawą. Zapisy do tej szkoły językowej dla dzieci w Krakowie możliwe są pod adresem: https://earlystage.pl/pl/szkola/krakow.

Częstotliwość i czas trwania lekcji

Niektóre dzieci rodzą się z naturalną predyspozycją do nauki języków obcych, inne mogą za nią nie przepadać. Można jednak wpłynąć na cały proces nauki, wykształcając dziecięcy nawyk kontaktu z językiem już od najmłodszych lat. Regularne oglądanie i czytanie angielskich bajek lub przemycanie angielskich słów do codzienności dziecka może wpłynąć na odpowiednią stymulację jego mózgu, a w późniejszym czasie większą chęć do nauki.

Jeżeli jednak przegapiliśmy moment na naturalne wprowadzenie języka obcego do życia dziecka, być może warto pomyśleć o dodatkowych lekcjach, poza szkołą publiczną. Dobre szkoły językowe dla dzieci i młodzieży dostosowują częstotliwość i czas trwania lekcji, a także liczebność grupy do wieku kursantów i ich indywidualnych predyspozycji. W Early Stage lekcje dla dzieci w wieku 6 lat trwają pełną godzinę, natomiast dla starszych dzieci już 90 minut. Zajęcia różnią się czasem trwania ze względu na różny stopień utrzymania uwagi ze względu na wiek uczniów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here