Taniec jako sposób na odchudzanie

Powtarzające się ćwiczenia w czterech ścianach nudzą cię niezmiernie, pogoda nie zachęca do biegania ani jazdy na rowerze a przygotowania przed i po pływaniu trwają zbyt długo? Mimo to nadprogramowe kilogramy nie chcą samoistnie zniknąć a coraz bardziej przeszkadzają… Czy jest jakieś inne wyjście z sytuacji? Jak najbardziej – taniec! To jedna z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej, a lista korzyści z niej wynikająca zdaje się nie mieć końca. Może więc tym razem warto skierować kroki w stronę szkoły tańca zamiast siłowni?

Czy zajęcia w szkole tańca to dobry sposób na odchudzanie?

Po stokroć tak! Tradycyjne zajęcia na siłowni, fitness i aerobik często zaczynają się nudzić po pewnym czasie ze względu na powtarzalność ćwiczeń i dość ograniczone możliwości wprowadzania innowacji.  Jeśli jesteś jedną z tych osób, dla których tradycyjne aktywności sportowe kojarzą się z natychmiastowym spadkiem motywacji, szkoła tańca może okazać się strzałem w dziesiątkę! Ilość zróżnicowanych technik tanecznych, różniących się od siebie pod względem tempa, stylu, estetyki, czy też rodzaju muzyki w tle sprawia, że każdy może wybrać ten kurs tańca, który najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom, predyspozycjom i gustowi. To nie wszystko! Taniec różni się od sportów takich jak aerobik, bieganie, jazda na rowerze, czy pływanie całym zestawem dodatkowych korzyści, których nie sposób znaleźć w innych dyscyplinach. O czym mowa? Przede wszystkim o poznaniu własnego ciała, co przekłąda się na wzrost pewności siebie, wyzbycie kompleksów, lepszą koordynację ruchową, grację oraz zadowolenie z samego siebie. Ponadto jest to niezawodny sposób na poznanie nowych ludzi i przełamanie własnych barier.

Jak regularne uczęszczanie do szkoły tańca wpływa na sylwetkę?

Zalety uczęszczania na zajęcia do szkoły tańca można wymieniać przez długi czas. Jak jednak regularny taniec wpływa na sylwetkę? Przede wszystkim znacząco poprawia kondycję, wytrzymałość oraz siłę. Niezwykle skutecznie modeluje także sylwetkę, wyszczuplając i ujędrniając uda, pozwalając uzyskać wymarzony płaski brzuch i podnosząc pośladki. Jest to też jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się nadprogramowego tłuszczu z rejonów trudnych do wysmuklenia, takich jak ramiona, czy plecy, gdyż stale angażuje wszystkie partie mięśniowe. Niewątpliwą zaletą tańca jest również to, że ćwiczenia przebiegają niejako w tle dobrej zabawy, która wyzwalając mnóstwo przyjemności pozwala zapomnieć o tym, że przecież jesteśmy w trakcie treningu. Ćwiczenia odbywają się więc jednocześnie z przyjemnością i czasem na relaks. To nie wszystko! Zajęcia w szkole tańca pozwolą walczyć z garbieniem i innymi wadami postawy i sprawią, że będziemy lepiej prezentować się na co dzień.

Techniki w szkole tańca, które pozwolą zrzucić zbędne kilogramy

Z tańcem jest jak ze sportem, jest to ogólna kategoria, wśród której znajdują się dziesiątki stylów, technik i rodzajów, które różnią się od siebie zarówno podkładem muzycznym, rejonem pochodzenia, tempem, czy też ogólnymi wytycznymi, co do kroków. Jak zatem nie pogubić się w ofercie szkół tańca i wybrać styl, który przyniesie nam najwięcej radości i pożytku? Jeśli chcemy traktować kurs tańca w pewnym sensie terapeutycznie na wstępie należy zastanowić się co chcemy osiągnąć. Tym samym jeśli chcemy przede wszystkim postawić na walkę z nadprogramowymi kilogramami warto wybrać energiczne, szybkie tańce, dzięki którym podczas zajęć spalimy najwięcej kalorii. Jest to na przykład salsa, zumba, funky, afrostyle oraz większośc tańców latynoamerykańskich. Dla osób cierpiących na dolegliwości związane z kręgosłupem lub kolanami poleca się spokojniejsze style o wolniejszym tempie.

Odchudzanie w szkole tańca – co oprócz ćwiczeń należy wziąć pod uwagę?

Zalety wynikające z regularnych treningów w szkole tańca są więc nieporównywalne z innymi rodzajami aktywności fizycznej. Jeśli podchodzimy poważnie do rozpoczęcia kursu tańca, traktując go jako sposób na poprawienie kondycji, wymodelowanie sylwetki i wyszczuplenie ciała musimy jednak pamiętać o tym, że same ćwiczenia to zaledwie połowa sukcesu. Konieczna jest również prawidłowa dieta, regularność w uczęszczaniu na zajęcia i odpowiednie nastawienie do zmiany dotychczasowego trybu życia. Przyjemność, jaką daje taniec sprzyja wytrwaniu w postanowieniach, co jest niewątpliwą mocną stroną tego sposobu na świetną formę. Na koniec warto też wykluczyć argument wielu osób, który przeszkadza w zapisaniu się do szkoły tańca. Brak partnera lub partnerki nie jest problemem! Wiele technik można tańczyć solo, w grupach mieszanych pary się wymieniają, można także skorzystać z internetu i znaleźć sobie partnera do tańca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here