Studia podyplomowe

Jakiś czas temu ukończyłeś studia licencjackie bądź magisterskie ale teraz postanowiłeś poszerzyć dotychczas zdobytą wiedzę o nowe informacje? Nie czekaj tylko jeszcze dziś zapisz się na studia podyplomowe o specjalizacji, która aktualnie Cię interesuje. Jakie warunki należy spełnić aby dostać się na ten rodzaj studiów? Czy są one odpłatne oraz ile trwa nauka? O tym wszystkim już za chwilę.

Odpowiedni kandydat na studia podyplomowe

Na studia podyplomowe może zapisać się każdy absolwent szkoły wyższej. Odpowiednie są one zarówno dla osób posiadających tytułu licencjata, magistra lub inżyniera. Nauka na studiach podyplomowych jest pewnego rodzaju uzupełnieniem zdobytej już wiedzy z tej samej bądź odmiennej dziedziny.
Może się na nie zapisać każda osoba, która uzna, że chce odświeżyć posiadaną wiedzę lub nabyć nowe umiejętności. Wiek tak naprawdę nie ma znaczenia, nie ważne jest też również to ile lat temu ukończyłeś studia I lub II stopnia. Można śmiało stwierdzić, że studia podyplomowe stoją otworem dla wszystkich chętnych absolwentów szkół wyższych.

Jak dostać się na studia podyplomowe?

Proces rekrutacji jest w tym wypadku praktycznie taki sam, warunkiem koniecznym jest ukończenie studiów licencjackich, magisterskich bądź inżynierskich. Koszty związane z opłatą rejestracyjną oraz czesnym są uzależnione od kierunku na jaki się zdecydujesz oraz samej uczelni (publiczna lub prywatna). Jest to kwestia indywidualna, dlatego też zachęcamy Cię do odwiedzenia strony internetowej interesującej Cię placówki lub kontakt osobisty w celu ustalenia łącznych kosztów związanych z opłatami.
W większości przypadków studia podyplomowe są studiami odpłatnymi a koszt czesnego za jeden miesiąc waha się w granicach 700-1000 zł.

Studia podyplomowe
Jak wygląda i ile trwa nauka na studiach podyplomowych?

Studia podyplomowe prowadzone są z reguły w systemie zaocznym, czyli zajęcia odbywają się w soboty oraz niedziele, zazwyczaj w co drugi weekend. Od godzin porannych do późnego wieczora.
Nauka trwa jeden rok (dwa semestry), po ukończeniu studiów każdy ze studentów otrzyma świadectwo a nie dyplom, jakby to miało miejsce w przypadku studiów I oraz II stopnia. Wśród bogatej oferty kierunków są również i takie, po których student musi napisać pracę podyplomową aby następnie przystąpić do jej obrony.
Zajęcia nie różnią się niczym od nauki na tradycyjnych studiach, bogate są w wykłady oraz ćwiczenia, w trakcie których studenci doskonalą swoją wiedzę oraz umiejętności w konkretnej specjalizacji.
Pamiętaj, że profil studiów podyplomowych może być zupełnie inny od specjalizacji np. studiów magisterskich.

Podsumowując, na studia podyplomowe może zapisać się każdy kto posiada świadectwo ukończenia szkoły wyższej (studiów I lub II stopnia). Wiek tutaj nie ma znaczenia, odbycie studiów podyplomowych pomoże Ci spełnić marzenie o znalezieniu dobrze płatnej pracy. Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają osoby, które na pierwszym miejscu stawiają rozwój osobisty, rozwijają się i doskonalą swoje umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here