Studia online

Studiowanie bez ciągłych wizyt na uczelni? Zastanawiasz się czy jest to w ogóle możliwe? Tak! Jak najbardziej jeżeli chcesz studiować możesz w domu, jedyne czego będziesz potrzebować to komputer oraz dostęp do internetu. Co zrobić aby dostać się na kierunek studiów online? Czy jest to kosztowna inwestycja? Jak wygląda nauka? Dla jakich osób jest przeznaczony ten tryb studiów? O tym wszystkim już za chwilę.

Idealny kandydat na studia online

Dla kogo studiowanie przez internet? Praktycznie dla każdego, kto tylko wyrazi chęć na naukę w takim trybie. Studia online zaliczamy do jednej z najnowocześniejszych metod edukacyjnych w Polsce, za granicą już nikogo nie dziwi możliwość zdobycia wykształcenia poprzez nauczanie w trybie online.
Ten rodzaj studiów polecany jest w szczególności tym absolwentom szkół średnich, którzy zmagają się z równego rodzaju problemami zdrowotnymi, które wykluczają ich z udziału w standardowych zajęciach. To świetne rozwiązanie także dla tych osób, które większą część swojego czasu spędzają na walizkach, często podróżując ale nie tylko. Nie brakuje chętnych, którzy wybierają studia online tylko i wyłącznie ze względu na wygodę oraz oszczędność czasu.

Jak dostać się na studia online?

Studia online są studiami płatnymi, które w swojej ofercie mają tylko i wyłącznie prywatne szkoły wyższe. Aby się na nie dostać wystarczy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz dokument potwierdzający zaliczenie egzaminów dojrzałości. Zazwyczaj przez proces rekrutacyjny pomyślnie przechodzą wszyscy potencjalni kandydaci. Niestety gwarancja miejsca na danym kierunku wiąże się z wysokimi kosztami czesnego. Miesiąc studiów w trybie online kosztować może nawet 2000 zł, oczywiście wszystko zależy od samej uczelni oraz kierunku na jaki się zdecydujesz.

Studia online
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach online?

Jeżeli chodzi o studia online to warto tutaj powiedzieć o tym, że przez internet można studiować w większości kierunki humanistyczne. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta w tym przypadku większą część materiału kandydaci muszą przerobić samodzielnie we własnym zakresie.
Materiały oraz nagrania wykładowców udostępniane są studentom poprzez specjalną platformę e-learningową. Każdy z nich otrzyma osobisty identyfikator oraz login, który umożliwi im korzystanie z platformy. Przez internet przeprowadzane są także semestralne zaliczenia w postaci testów, egzaminy pisemne oraz ustne odbywają się w budynku szkoły w trakcie tzw. zjazdów.
Kontakt z wykładowcami jest niestety bardzo ograniczony, osobiste spotkanie z nauczycielem w celu wyjaśnienia danego tematu możliwe jest tylko i wyłącznie podczas zjazdów.

Jak długo potrwa Twoja nauka przez internet? Tyle ile będziesz chciał – do wyboru masz bowiem studia licencjackie (studia I stopnia), studia magisterskie (studia II stopnia) oraz jednolite studia magisterskie. Po ukończeniu każdego z poziomów i zaliczeniu wszystkich niezbędnych egzaminów otrzymasz adekwatny do odbytego wykształcenia tytuł. Jadnak pamiętać musisz, że wykształcenie wyższe uzyskane w ramach studiowania online wcale nie ułatwi Ci znalezienia pracy, większość pracodawców z przymrożeniem oka traktuje potencjalnych kandydatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here