studia kosmetyczne

Marzysz o pracy w gabinecie kosmetycznym a może chcesz otworzyć własny salon piękności? Interesujesz się medycyną estetyczną oraz nowinkami ze świata zdrowia i pielęgnacji skóry i ciała? Jako tegoroczna maturzystka z pewnością rozważasz możliwość kontynuowania dalszej edukacji na studiach kosmetycznych. Chcesz wiedzieć jak wygląda rekrutacja na ten kierunek? Poniżej znajdziesz informacje dotyczące studiów o kierunku kosmetycznym, jeżeli poważnie myślisz o tym aby swoją przyszłość związać z branżą kosmetyczną to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego wpisu.

Idealny kandydat na studia kosmetyczne

Studia kosmetyczne, nazywane popularnie kosmetologią dedykowane są w dużej mierze dziewczętom choć nie brakuje odważnych maturzystów, którzy chcą spróbować swoich sił właśnie w tym zawodzie.
Według ostatnio przeprowadzonych badań każdego roku na studia kosmetyczne decyduje się co trzecia absolwentka szkoły średniej. Kierunek jest jednym z ciekawszych zwłaszcza dla żeńskiej części naszej populacji, bowiem dotyczy on piękna zewnętrznego, zajęcia uczą sposobów prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała.
W tym wypadku idealna kandydatka na studentkę kosmetologii powinna zaprzyjaźniona z takimi przedmiotami jak biologia i chemia. Studia kosmetyczne są odrobinę wymagające, dobre chęci w tym wypadku to za mało, aby wykonywać ten zawód trzeba być pasjonatem tego co się robi. Wybierając kosmetologię musisz liczyć się z tym, że większą część wolnego czasu poświęcisz na naukę oraz przygotowywanie do egzaminów. Zawód kosmetologa zaliczamy do grupy zawodów odpowiedzialnych, w końcu tutaj w Twoich rękach będzie zachowanie zdrowego wyglądu skóry przyszłych klientek.

Jak dostać się na studia kosmetyczne?

Aby zostać studentką kosmetologii należy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz świadectwo zaliczenia egzaminu maturalnego. Szkoły wyższe oferujące nauczanie na kierunku kosmetologii w trakcie procesu rekrutacyjnego pod uwagę biorą wyniku z egzaminu z biologii, chemii oraz fizyki. Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na dostanie się na studia kosmetyczne, rozważ przystąpienie do egzaminy z wyżej wymienionego przedmiotu jako przedmiotu dodatkowego.

studia kosmetyczne
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach kosmetycznych?

Program nauczania na studiach kosmetycznych podzielić możemy na dwie części, zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne. Przedmiotami z jakimi mają styczności studentki kosmetologi są m.in. anatomia, podstawy medycyny estetycznej, podstawy kosmetologii, chemia kosmetyczna, dermatologia itp. Praktyka to przeprowadzanie zabiegów na skórze koleżanek z roku, z użyciem najnowocześniejszych sprzętów oraz preparatów.

Kosmetologię studiować można poprzez rozpoczęcie 3-letnich studiów licencjackich (I-go stopnia) a następnie kontynuowanie ich na 2-letnich studiach magisterskich (II-go stopnia). Niektóre uczelnie oferują także jednolite studia magisterskie na kierunku kosmetologii, które trwają pięć lat i kończą się uzyskaniem tytułu „magistra”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here