Ergonomiczne lampy biurkowe

Rola lamp biurowych jest dość istotna, gdyż wpływają one na nasz komfort podczas pracy. Zmęczone oczy nie tylko mogą sprawiać, że czujemy rozdrażnieni, ale również wpływać na pogorszenie się wzroku.  Jak zatem znaleźć tę idealną? W tym poradniku podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego modelu – zapraszamy!

Rodzaj lampy

Wśród szerokiej oferty lampek biurkowych znaleźć może rozmaite modele, które różnią się od siebie zasadniczą kwestią – jedne stoją, inne zaś można powiesić. Pierwsze z nich stawia się zazwyczaj na biurku w takim miejscu, aby cała powierzchnie robocza była optymalnie oświetlona. Ergonomiczne lampy biurkowe projektuje się w taki sposób, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca i dawały jasne światło, padające centralnie z góry, dzięki czemu nie powstają zacienione miejsca. Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są zasilane. Dostępne są klasyczne modele na kablu, jednak jeśli planujemy przenosić lampkę, znacznie lepiej sprawdzą się bezprzewodowe propozycje na baterie.

Inną opcją są ergonomiczne lampy biurkowe, mocowane za pomocą uchwytu lub klipsa. Można w łatwy sposób zmieniać ich położenie oraz dowolnie manipulować najbardziej komfortowym miejscem. Jeśli szukasz wielofunkcyjnych rozwiązań, ten pomysł z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Barwa i moc

Oprócz sposobu mocowania, niezwykle ważne są moc oraz barwa. Zaleca się korzystanie z takich żarówek, które są najbardziej zbliżone do naturalnego światła, aby nie nadwyrężać, ani nie męczyć wzroku. Do zadań takich jak nauka, czy czytanie zaleca się stosowanie barwy białej, a unikanie ciepłych, żółtych odcieni. Odpowiednie oświetlenie o mocy około 1000 lumenów – pomoże w skupieniu i koncentracji. Błędem jest wybór zbyt intensywnego (za mocnego) oświetlenia, gdyż może powodować szybkie męczenie oczu. Doskonałym pomysłem są produkty LED-owe o mocy do 11W – idealnie odpowiadają naturalnemu zapotrzebowaniu na światło.

Wygląd

Wbrew powszechnej opinii wygląd również ma znaczenie. Ergonomiczne lampy biurkowe nie muszą być wyłącznie funkcjonalne – nic nie stoi na przeszkodzie, aby były efektowne i dobrze się prezentowały. Wśród dostępnych propozycji znajdziemy klasyczne modele, ale także designerskie kształty, czy nietuzinkowe kolory. Uwagę zwracają też nowoczesne egzemplarze, inspirowane rozmaitymi stylami wnętrzarskimi. Wśród topowych wzorów królują te o ruchomych elementach – nie dość, że nowatorsko wyglądają, to także są wygodne w użytkowaniu. Nie tylko są przydatne, ale także stanowią dodatkową ozdobę pomieszczenia, w którym je ulokujemy.

Zapraszamy do zapoznania z ofertą naszego sklepu, gdzie można znaleźć najmodniejsze lampy biurowe sezonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here