O czym trzeba pamiętać, jadąc do pracy za granicę jako opiekun osób starszych?

Wyjazd do pracy za granicę to często szansa na zmianę życia, zdobycie cennego doświadczenia i lepszy zarobek. Różni się od pracy w kraju przede wszystkim odległością, która wymaga przemyślanego i dokładnego pakowania się. Pominięcie kilku par skarpetek nie będzie tak kłopotliwe jak zapomnienie o ważnych dokumentach, jednak lepiej jest zapisać na liście rzeczy do zabrania.

Formalności przed wyjazdem

Dostęp do opieki medycznej jest niezwykle ważny podczas całego pobytu, dlatego jeszcze przed wyjazdem należy zadbać o posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która wystawiana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ubezpieczenie z tej karty pokryje koszty leczenia czy nawet pobytu w szpitalu. Pracownik powinien zarejestrować się w systemie zdrowotnym kraju, do którego się zwrócić, a pracodawca jest zobowiązany odprowadzać składkę zdrowotną. Profesjonalne firmy oferujące pracę w opiece gwarantują pomoc przy uzyskaniu EKUZ.

Lista rzeczy do spakowania

Bez uporządkowanej listy jest więcej niż pewne, że o czymś się zapomni. Warto poświęcić więcej czasu i zapisać wszystkie rzeczy do zabrania – od obuwia i odzieży, po drobiazgi, takie jak długopis czy zestaw z nicą i igłą. Zrobienie listy to jedno, nie zapomnijmy o skreślaniu lub odhaczaniu na niej spakowanych rzeczy. Inaczej lista nie będzie miała sensu. Warto po zakończonym pakowaniu jeszcze raz prześledzić listę i upewnić się, że wszystko znajduje się w torbie. Dodatkowo warto przed pakowaniem dowiedzieć się, jakie warunki panują w miejscu zakwaterowania oraz w jakie sprzęty jest wyposażone.

Pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy

Praca jako opiekun osób starszych (oferty dostępne na carework.pl) nie może opierać się wyłącznie na spełnianiu swoich podstawowych obowiązków. Zawód ten wymaga zaangażowania, empatii, cierpliwości i radosnego usposobienia, co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na jego wykonywanie i o czym warto pamiętać każdego dnia pracy. Nawet w trudnych przypadkach uśmiech i łagodny głos mogą zdziałać o wiele więcej niż surowy ton i gniewne spojrzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here