Kariera w IT

Branża IT z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Kojarzy ona nam się wszystkim z pewnego rodzaju renomą i prestiżem a przede wszystkim z wysokimi zarobkami. Jak wygląda praca w IT oraz co należy zrobić aby stać się jednym z najlepszych w swojej dziedzinie? Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, które pokażą Ci jakie kroki trzeba podjąć aby rozpocząć karierę w IT.

Czym jest branża IT?

Na samym początku rozwiniemy skrót IT, z angielskiego oznacza on Information Technology, czyli nic innego jak technologię informacyjną. Tak, bycie informatykiem w dalszym ciągu jest na topie a zapotrzebowanie na chętnych do wykonywania tego zawodu rośnie z miesiąca na miesiąc. IT to nie tylko informatycy to także programiści, architekci oprogramowań, analitycy danych, architekci systemów bezpieczeństwa itp. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie, Twoich umiejętności oraz wykształcenia. Wybierasz się na studia informatyczne? Chcesz wiedzieć czy lata spędzone na nauce nie pójdą na marne? Odpowiedź na to pytanie poznasz już za chwilę.

Studia informatyczne – tak czy nie?

Wybór odpowiedniego kierunku studiów to dla większości absolwentów szkół średnich jedna z najpoważniejszych decyzji jaką muszą podjąć w swoim dorosłym życiu. W końcu to studia przygotują ich do wykonywania określonego zawodu. Zastanawiasz się czy aby zostać dobrym specjalistą od IT warto się uczyć czy może lepiej od razu zdobywać doświadczenie? Jeżeli poważnie rozważasz rozpoczęcie kariery w branży IT to wybór studiów o profilu informatycznym będzie jednym z pierwszych kroków, który przybliży Cię do celu jakim jest praca np. na stanowisku analityka danych w dużym przedsiębiorstwie.

Owszem doświadczenie jest ważne ale o wiele ważniejsze są zdobyte przez Ciebie umiejętności oraz wiedza jaką posiadasz i którą powinieneś w dalszym ciągu rozwijać.
Aplikując na studia informatyczne zastanów się nad profilem, czyli specjalizacją – wybierz taką, w której czujesz się najlepiej, niech będzie ona powiązana z Twoją pasją oraz zainteresowaniami.

Kariera w IT
Pierwsza praca i praktyka

Nikt nie mówił, że początki są łatwe tak też jest i w przypadku branży IT. Ci którzy już pracują wiedzą co mamy na myśli. Kilka lat trudnych studiów a potem walka o najlepsze miejsce w grupie. Pierwszą pracę w IT możesz podjąć zaraz po ukończeniu szkoły wyższej lub w jej trakcie. Nic nie stoi na przeszkodzie by jednocześnie się uczyć i zdobywać doświadczenie. Pracę możesz wówczas potraktować jako praktykę, która pomoże Ci rozwinąć skrzydła w danej specjalizacji.

Wraz z rozwojem Twojej kariery zawodowej masz szansę na uzyskanie szybkiego awansu co wiąże się oczywiście ze zwiększeniem, prawdopodobnie i tak już wysokich zarobków. Informatycy są jednym z najlepiej opłacanych zawodów w całej Polsce. Praca w IT to nie tylko godziny spędzone przed komputerem to także myślenie i projektowanie, dlatego też Twoja głowa powinna być pełna innowacyjnych pomysłów, które przyniosą zysk całej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here