Kariera czy rodzina?

Przed Tobą jeden z najtrudniejszych życiowych wyborów jaki przyszło Ci dokonać? Musisz wybrać pomiędzy karierą zawodową a rodziną? Przed tym dylematem staje praktycznie co druga kobieta, w dzisiejszych czasach zdecydowana większość stawia na pracę odkładając plany o założeniu rodziny na później. Czy słusznie? Dzisiaj rozważymy wszystkie „za i przeciw” związane z postawieniem na rozwój kariery zawodowej.

Praca na dobrym stanowisku czy dziecko?

To pytanie pojawia się w głowie każdej kobiety, która jako świeżo upieczona żona zastanawia się nad tym, czy bliską przyszłość związać z rozwojem osobistym i zawodowym czy może wręcz przeciwnie – urodzić dziecko i zająć się jego wychowywaniem. Co będzie lepsze? W tym wypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem jest to kwestia bardzo indywidualna i przez każdą z nas postrzegana zupełnie inaczej.
Jedne kobiety są gotowe na to aby zaraz po studiach i ślubie poświęcić się rodzinie, inne zaś marzą o niezależności i spinaniu się coraz wyżej i wyżej po szczeblach kariery zawodowej.
Są również i takie które świetnie potrafią połączyć pracę z założeniem rodziny – pracujące mamy naprawdę dają sobie radę!

Dlaczego warto postawić na karierę?

Zarówno rozwój kariery zawodowej jak i poświęcenie się rodziny mają swoje plusy oraz minusy. Teraz skupimy się na rozwoju kariery zawodowej, dlaczego warto stać się kobietą biznesu? Pierwsza na myśl przychodzi oczywiście niezależność, posiadanie własnych pieniędzy daje nam pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa oraz podnosi naszą pewność siebie. Będąc młodą kobietą, która dopiero co ukończyła studia zapewne masz mnóstwo energii a Twoja głowa jest pełna interesujących pomysłów. Jeżeli chcesz się spełniać i rozwijać w określonej dziedzinie to nie wahaj się ani sekundy dłużej! Już teraz zaplanuj swoją karierę zawodową, wyznacz sobie cel, który będzie Cię motywował do działania a następnie przystąp do realizacji swoich planów. Krok po kroku pnij się coraz wyżej, choć początki mogą być trudne to gwarantujemy, że później będzie już tylko lepiej.

Stała posada zapewni Ci stabilizację finansową i materialną, dzięki niej pozwolić będziesz sobie mogła na zakup mieszkania czy samochodu. Poczucie bezpieczeństwa finansowego wpłynie także na decyzję o założeniu rodziny, w końcu te plany wiążą się z niemałym wydatkiem.

Jakie są minusy postawienia na karierę zawodową? Do jednych z najczęściej wymienianych zaliczyć należy upływający czas. Ciężka praca, brak kontaktu ze znajomymi, ciągła pogoń za wyznaczonymi celami odbija się na życiu osobistym. Nikogo więc nie dziwi fakt, że osoby, które postawiły na karierę w większości przypadków są singlami.

Kariera czy rodzina?
Młoda mama?

Chętnych decydujących się na posiadanie dzieci w młodym wieku, najlepiej zaraz po ślubie nie brakuje. Wśród nas są kobiety, które posiadają wrodzony instynkt macierzyński a ich celem jest właśnie założenie rodziny i spełnianie się w roli żony oraz matki. Na ten krok decydują się tylko te kobiety, które wiedzą, że mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Wadą poświęcenia się rodzinie jest z pewnością fakt zatrzymania a niekiedy nawet nie rozpoczęcia rozwoju kariery zawodowej. Po odchowaniu dzieci kobiety zazwyczaj poszukują zatrudnienia w celu uzyskania dodatkowego przychodu ale niestety nie jest tak łatwo a głównym niesprzyjającym czynnikiem jest brak odpowiedniego doświadczenia. Dlatego też zanim podejmiesz ostateczną decyzję pamiętaj aby zastanowić się dwa razy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here