Jak skutecznie szukać pracy?

Zastanawiasz się jak i gdzie poszukiwać zatrudnienia tak by cały proces z tym związany nie był czasochłonny i skomplikowany a rezultaty zadowalające? Dzisiaj podpowiemy Ci jak krok po kroku należy szukać pracy, na co zwrócić uwagę oraz na czym skupić się na samym wstępie. Gotowy? W takim razie zaczynamy!

Krok pierwszy – określ swoje możliwości

To chyba jeden z najważniejszych elementów, który pozwoli na znalezienie pracy w niedługim czasie. Rób to co potrafisz i to co kochasz, tylko wtedy będziesz usatysfakcjonowany z tego co robisz.
Przeglądaj tylko te ogłoszenia, które odpowiadają nie tylko Twoim indywidualnym upodobaniom ale przede wszystkim Twoim umiejętnością zawodowym. Wtedy prawdopodobieństwo tego, że zostaniesz zaproszony na drugi etap rekrutacji jakim jest rozmowa kwalifikacyjna jest zdecydowanie o wiele większe.
Pracodawcy w pierwszej kolejności odpowiadają na kandydatury tych osób, które posiadają wykształcenie lub doświadczenie zawodowe w konkretnym kierunku.

Krok drugi – poszukiwanie ofert pracy

W przypadku tej kwestii należy wykazać się dużą cierpliwością, nie zawsze jest tak, że osoby poszukujące zatrudnienia znajdują je w kilka dni. Niekiedy proces ten jest bardzo długotrwały i wymaga od nas wielu poświęceń.
Oferty należy przeglądać regularnie, jeżeli to możliwe najlepiej codziennie, tak by nic nie umknęło Twojej uwadze. Przygotuj sobie kubek gorącej herbaty, notes i coś do pisania a następnie przystąp do przeglądania aktualnych ogłoszeń o pracę. Te w dzisiejszych czasach znajdziesz nie tylko w lokalnej gazecie ale przede wszystkim na stronach internetowych. Wpisz w wyszukiwarkę google hasło „oferty pracy np. Łódź” i gotowe. Teraz odwiedź jeden z wybranych portali i szukać pracy dla siebie. Większość z nich daje możliwość zarejestrowania się oraz wybrania odpowiednich kryteriów tak by pomóc w odnalezieniu idealnej pracy, która sprosta oczekiwaniom potencjalnego kandydata.

Jak skutecznie szukać pracy?

Krok trzeci – wysłanie CV do przyszłego pracodawcy

Znalazłeś ogłoszenie, które odpowiada Twoim wymaganiom, oferta wydaje Ci się być nad wyraz korzystna i atrakcyjna? Zastanawiasz się co teraz zrobić? W większości przypadków w ramach odpowiedzi na ogłoszenie należy przesłać na podany adres e-mail swój życiorys, czyli popularne CV a niekiedy także list motywacyjny, niekiedy może zostać podany adres korespondencyjny lub numer telefonu.
Po wysłaniu CV należy poczekać na odpowiedź lub telefon z zaproszeniem na dalszy etap rekrutacji jakim jest rozmowa kwalifikacyjna z potencjalnym pracodawcą.

Krok czwarty – przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej

Pamiętaj, schludny i odpowiedni ubiór to nie wszystko. Zanim udasz się na wstępną rozmowę z przyszłym pracodawcą postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o danym miejscu pracy. Zapoznaj się z jego historią oraz osiągnięciami, dzięki posiadaniu takich informacji łatwiej będzie Ci odpowiedzieć na pytania zadawane przez przełożonego. Dobre pierwsze wrażenie to podstawa, od tego tak naprawdę zależy to czy zostanie Ci zaproponowana umowa o pracę czy też nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here