Jak odpowiedzieć na ofertę pracy?

Choć napisanie odpowiedzi wydaje się być rzeczą banalnie prostą w tym konkretnym przypadku ma naprawdę duże znaczenie. Udzielenie dobrej i interesującej odpowiedzi może dać Ci szansę na podjęcie wymarzonej pracy. Dzisiaj podpowiemy Ci co powinna zawierać wiadomość zwrotna udzielana potencjalnemu pracodawcy w ramach odpowiedzi na ogłoszenie z ofertą pracy. Zainteresowany? Zapraszamy dalej.

Zapoznaj się z treścią oferty pracy

To najważniejszy punkt na którym należy się skupić, w treści interesującego Cię ogłoszenia z pewnością zawarta została stosowna informacja dotycząca sposobu kontaktowania się z pracodawcą, firmą lub przedsiębiorstwem – np. poprzez przesłanie CV na podany adres e-mail.
Sprawdź jakie są wymagania oraz oczekiwania przełożonego w stosunku do kandydatów starających się o zatrudnienie.

Na samym końcu każdej oferty o pracę, znajduje się adnotacja odnosząca się do warunków przetwarzania informacji zawartych w CV.
Jej treść wygląda następująco „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)” lub „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę (tutaj należy umieścić nazwę firmy) zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych DZ.U. z 2002 r. Nr 101,poz. zm. Przyjmuje do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawienia.”
Uwaga! Jeżeli jedna z podanych wyżej klauzul nie zostanie zawarta w życiorysie zawodowym przesłanym do firmy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja kandydatura nie zostanie rozpatrzona.

Jak odpowiedzieć na ofertę pracy?

Zwróć uwagę na CV oraz list motywacyjny

Od odpowiednio sformułowanego życiorysu zawodowego, popularnie nazywanego CV zależy więcej niż mogłoby Ci się wydawać. Jeżeli CV będzie przejrzyste i czytelne a dodatkowo zawarte w nim informacje zwrócą uwagę potencjalnego pracodawcy i zachęcą go do bliższego zapoznania się w Twoją osobą to zostaniesz zaproszony na drugi etap rekrutacji jakim jest rozmowa kwalifikacyjna.
Firmy nierzadko oprócz CV wymagają od kandydatów przesłania również listu motywacyjnego, który pokaże im co dana osoba może wnieść nowego do miejsca pracy, czy przyczyni się do dalszego rozwoju firmy itp.

W jaki sposób udzielić odpowiedzi na ofertę pracy?

Najpowszechniejszą formą jest przesłanie swojego CV oraz listu motywacyjnego poprzez drogę elektroniczną, czyli na podany w treści ogłoszenia adres e-mail. Rzadziej umieszczany jest sam numer kontaktowy lub skrzynka pocztowa.
Pamiętaj o tym aby nie odpowiadać na ogłoszenia, które wzbudzają Twoje podejrzenia, zanim odpowiesz sprawdź dokładnie przyszłego pracodawcę lub potwierdź istnienie danej firmy aktualnie poszukującej pracowników. W treści wysyłanego CV znajdują się istotne informacje, które mogą zostać wykorzystane np. przez oszustów wyłudzających kredyty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here