kostka brukowa

Chociaż brukarstwo jest to zawód, w którym niepotrzebne je specjalne wykształcenie czy ukończenie szkoły wyższej. Nie oznacza to jednak, że do tego fachu widza nie jest potrzebna. Tutaj zdecydowanie bardziej niż wiedza będą potrzebne doświadczenie i fach w ręku, czyli praktyka. Oraz przestrzeganie podstaw profesjonalizmu w tym zawodzie. Dobre podejście do klienta oraz wykonywanie swojej pracy skutkuje dobrą opinią. Jednak, aby to zrobić, należy pozbyć się pewnych czynników. Przejrzymy kilka błędów, które najczęściej pojawiają się w tej branży.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/firma-brukarska-tych-bledow-unikaj/

Każdy klient powinien być traktowany indywidualnie

,,Nasz klient nasz Pan’’ – jest to powiedzenie, którego powinno się trzymać. Praca brukarza pomimo tego, że jest nieco rutynowa, a doświadczeni fachowcy niekiedy zbyt prosto wpadają w koleiny postępowania. Klient jednak oczekuje podejścia indywidualnego i profesjonalnego. Takie podejście musi spełniać wszystkie wymagania klientów. 

Nawet jeśli wydaje nam się, że wymagania klienta są niczym fanaberia lub  absurd, musimy je poszanować. Wszelkie nieścisłości możesz spokojnie przedyskutować. Obecnie na rynku istnieją materiały, które są bardziej zróżnicowane niż kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu.

Staranność przede wszystkim

Ziemia stanowi podłoże oraz posiada różne rodzaje. Zmusza to do innego podejścia do każdego z nich. Jej parametry poznane i odpowiednio dostosowane postępowanie. Lenistwo i ułatwienie sobie sprawy przez rutynowe przygotowywanie podłoża, zapominając o uwarunkowaniach glebowych spowoduje zniszczenie kostki i kosztowne naprawy.

Źle wykonana podbudowa – utrapienie klientów

Źle wykonana podbudowa to bardzo rażący błąd, który odbije się po wykonaniu całej pracy. Niedługo po całkowitym montażu nawierzchnia przestanie być równa, pojawią się tąpnięcia lub odchylenia. Grunt, który nie posiada odprowadzanej wody, również stanowi zagrożenie dla wykonanej kostki brukowej. W innym wypadku nie tylko się zniszczy, ale może pojawić się też grzyb oraz pleśń.

Zobacz też: http://www.youthink.pl/brukarstwo-jako-pomysl-na-biznes/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here