TOP 3 najciekawsze technologie w skuterach wodnych

Skutery wodne bezsprzecznie dostarczają potężnej dawki adrenaliny, ale poza tym, że przyjemnie się z nich korzysta i świetnie wyglądają, to jeszcze są ciekawe pod względem technologicznych. Oto 3 najciekawsze, a czasem być może także przełomowe technologie, które dziś można spotkać w skuterach wodnych.

Zaawansowane systemy stabilizacji

Choć dobrze zaprojektowany skuter wodny jest jednostką zdecydowanie bardziej stabilną, niż się może wydawać na pierwszy rzut oka, to ze względu na dynamikę ruchu nadal niektórzy, szczególnie mniej doświadczeni użytkownicy lub posiadacze potężniejszego sprzętu, mogą czasem czuć się nieco niepewnie. Zaawansowane systemy stabilizacji zapobiegają wywrotkom, mogą zdecydowanie ułatwiać prowadzenie skutera przy wyższej fali, ale także pozwalają na uniknięcie przykrych konsekwencji, kiedy skuter się obróci.

Warto jednak podkreślić, że nie chodzi w tym przypadku tylko o skomplikowane układy sterowania elektronicznego. Ważnym elementem całej układanki jest zoptymalizowany projekt i dziś można go przygotować z pomocą zaawansowanych symulatorów wirtualnych, dobierając kształt jednostki do konkretnych zastosowań.

Napęd elektryczny

Skutery wodne raczej nie kojarzą się w pierwszej chwili z napędami elektrycznymi, ale i takie jednostki już są konstruowane. I tutaj też chodzi o coś więcej, niż tylko o troskę o środowisko, bo takich skuterów można używać również na akwenach, na których obowiązuje zakaz używania silników spalinowych ze względu na generowany przez nie hałas. Najbardziej znanym miejscem tego typu jest prawdopodobnie Balaton, gdzie skutery elektryczne od paru lat pojawiają się mniej lub bardziej regularnie.

Ergonomiczne systemy sterowania i kontroli

Tutaj może nie chodzi o wprowadzenie zupełnie nowych rozwiązań, tylko o poprawę elementów, które w skuterach stosuje się od lat. Czytelne elektroniczne panele kontrolne, sterowanie elektroniczne zamiast elementów mechanicznych, w niektórych przypadkach również współpraca z aplikacjami zewnętrznymi i urządzeniami mobilnymi – wszystko to ma sprawić, że skutery wodne będą bardziej ergonomiczne, ale i bardziej wszechstronne.

Chyba najbardziej zauważalnym elementem są potężne systemy audio, które mają zwolenników i przeciwników, ale na pewno stanowią przeskok jakościowy w stosunku do tych jednostek, których jedynym wyróżnikiem były silniki o jak największej mocy. Dziś spora część rekreacyjnych skuterów wodnych jest projektowana z myślą o użytkownikach mających bardzo różnorodne potrzeby i tutaj zmiana podejścia do projektowania daje niekiedy znakomite rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here