Studia policyjne

W dalszym ciągu żyjesz dziecięcymi marzeniami? Chcesz zostać stróżem prawa i dbać o porządek na swojej dzielnicy? Jeżeli za Tobą już egzaminy maturalne to wybierając uczelnię papiery możesz złożyć na profesjonalne studia policyjne, które umożliwią Ci wykonywanie tego niebezpiecznego i niezwykle odpowiedzialnego zawodu w niedalekiej przyszłości. Jak wygląda proces rekrutacji? Czy jesteś właściwym kandydatem? Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące studiów policyjnych, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Idealny kandydat na studia policyjne

Do wyższej szkoły policyjnej mogą uczęszczać zarówno mężczyźni jak i kobiety, których z resztą z roku na rok przybywa. Kandydat powinien być absolwentem szkoły średniej, który uzyskał pozytywne wyniki egzaminów dojrzałości.
Jeżeli jesteś osobą, która przede wszystkim charakteryzuje się dużą odwagą, potrafisz logicznie myśleć oraz przewidywać różnego rodzaju zachowania innych to masz prawie wszystko co powinien posiadać potencjalny kandydat na przyszłego policjanta. Dlaczego prawie? Jak się domyślasz stróż prawa musi być wysportowany a jego kondycja fizyczna i wytrzymałość powinny być na najwyższym poziomie.
Szkoły policyjne są przeznaczone dla osób odważnych, które potrafią walczyć o to co słuszne i dobre, chcą chronić i pomagać słabszym oraz dbać o porządek oraz spokój na ulicach naszego kraju.
Posiadasz wszystkie wyżej wymienione cechy? Jeśli tak to gratulacje – masz zadatki na dobrego policjanta!

Jak dostać się na studia policyjne?

Zanim złożysz papiery do jednej z wyższych szkół policyjnych, zastanów się nad specjalizacją. Do wyboru masz bowiem: cieszące się największą popularnością bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologię a nawet zarządzanie. Pamiętaj aby przy wyborze kierunku studiów kierować się własną intuicją, niech to będzie Twoja samodzielna decyzja.
W trakcie procesu rekrutacyjnego pod uwagę wzięte zostaną:
– średnia z ocen końcowych;
– wyniki z egzaminów maturalnych z przedmiotów podstawowych oraz dodatkowych (np. historia, wiedza o społeczeństwie, geografia).

Studia policyjne
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach policyjnych?

W przypadku wyższych szkół policyjnych jest tak samo jak z każdą inną uczelnią, kandydaci aplikować mogą na studia licencjackie (I stopnia) lub studia magisterskie (II stopnia), pamiętaj, że po ukończeniu szkoły nie od razu spełnisz swoje marzenia o założeniu munduru policyjnego. Studia Cię do tego odpowiednio przygotują – jest to jeden z pierwszych kroków w tym kierunku. Otrzymując dyplom ukończenia szkoły policyjnej dostaniesz punkty na start, kiedy zbierzesz ich odpowiednią ilość wtedy oficjalnie zostaniesz policjantem i założysz mundur.
Studia policyjne udostępnione są zarówno w trybie dziennym, czyli stacjonarnym jak i zaocznym (niestacjonarnym).
Nauka jest odpłatna a koszt miesięcznej opłaty czesnego waha się w granicach 1600-2000 zł (cena może się nieco różnić w zależności od wybranego kierunku), dlatego też zanim podejmiesz ostateczną decyzję dokładnie przemyśl wszystkie „za i przeciw”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here