Biuro rachunkowe dla sklepu internetowego

Sklep internetowy to obecnie jeden z najchętniej zakładanych biznesów, ze względu na stosunkowo niską barierę wejścia oraz duże prawdopodobieństwo zysku ze względu na bardzo szeroki rynek zbytu. Dużo zależy oczywiście od specyfiki naszego sklepu oraz produktów, jakie zdecydujemy się sprzedawać, jednak jest to zdecydowanie bardziej perspektywiczne zajęcie niż otwarcie tradycyjnego sklepu internetowego. Sklep internetowy jednak, podobnie jak inne działalności muszą w odpowiedni sposób ewidencjonować wszystkie zdarzenia gospodarcze, dlatego dużym wsparciem dla sklepów może być biuro rachunkowe. Czy zakładając sklep internetowy, musimy korzystać z usług biura rachunkowego?

Jak sklepy internetowe prowadzą swoje finanse?

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na założenie własnego sklepu internetowego, muszą działać w oparciu o polskie prawo, w związku z czym niezbędne jest założenie działalności gospodarczej. Nieodłącznym elementem każdej działalności gospodarczej jest wybór rodzaju księgowości, jaki zostanie wprowadzony. Prowadząc sklep internetowy, z reguły możemy spokojnie skupić się na prowadzeniu księgowości uproszczonej, która nie wymaga od nas prowadzenia pełnej księgowości. Księgowość dla sklepu internetowego idealnie nadaje się do wsparcie procesu zarządzania finansami firmy, jakim jest sklep online.

Czy do księgowości uproszczonej potrzeba biura rachunkowego?

Obecnie księgowość dla sklepu internetowego możemy realizować w postaci ryczałtowej formy opodatkowania, która jest uzależniona od osiąganego przez nas przychodu. W przypadku handlu i usług, a więc sklepów internetowych, ryczałt obliczany jest na 3% wartości przychodu. Inną możliwością jest rozliczanie się w ramach Księgi Przychodów i Rozchodów. I to właśnie w tym drugim przypadku cenna może okazać się pomoc biura rachunkowego. Wartość podatku jest wyliczana na podstawie osiągniętego dochodu, jednak istnieje możliwość odliczenia sobie pewnej wartości w ramach ulg podatkowych. Biuro rachunkowe dla sklepu internetowego jest wyspecjalizowane w tych kwestiach, dlatego warto korzystać z takich usług tym bardziej że koszt samej usługi może być w rozliczeniu rocznym mniejszy niż wartość uzyskanych ulg podatkowych.

W jaki sposób znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe dla sklepu internetowego?

Księgowość dla sklepu internetowego powinna być dopasowana do zakresu naszej działalności. Księgowa dla sklepu internetowego powinna być rozeznana w tej branży i odpowiednio zajmować się naszymi finansami. W przypadku podstawowych potrzeb takich, jak prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, drugą kwestią mogą być potencjalne opinie innych klientów. Cena usług również jest istotną determinantą, jednak w kwestii finansów firmy najważniejsza jest jakość świadczonych usług, dlatego to powinno być dla nas głównym czynnikiem. Jeżeli z czasem nasz sklep będzie realizował również sprzedaż zagranicę, księgowość sklepu internetowego powinna w odpowiedni sposób takie kwestie obsługiwać od strony podatkowej.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.ecpodatkowe.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here