Studia w Danii

Będąc tegorocznym maturzystą, który od dawna już planuje swoją przyszłość jesteś pewny swojej decyzji o rozpoczęciu dalszej nauki poza granicami naszego kraju. Wybór padł na szkoły wyższe zlokalizowane w Danii? Świetnie duńskie uczelnie cieszą się dużą popularnością wśród studentów zagranicznych. Jakie pierwsze kroki należy podjąć w tym kierunku? Jak wygląda proces rekrutacji na studia w Danii? Od czego zacząć? Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz poniżej, w dalszej części artykułu.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór odpowiedniego kierunku studiów. Pamiętaj, że od tego zależy to jaki zawód będziesz wykonywać w przyszłości.
Wbrew temu co mówią wszyscy nie jest to proste zadanie, dlatego też ważne jest to aby to była Twoja samodzielna decyzja. Zwróć uwagę na swoje zainteresowania, umiejętności oraz pasje, pomyśl co chciałbyś robić za kilka lat. Studia mają za zadanie odpowiednio przygotować Cię do wejścia w dorosłe życie.

Wyjazd na studia do Danii dla niektórych będzie z pewnego rodzaju przygodą życia, w trakcie, której zwiedzą kawałek świata, nawiążą nowe znajomości, zaznajomią się z inną kulturą itp. Inni zaś potraktują to jako szansę na lepsze życie i pierwszy krok rozwoju kariery zawodowej. Ukończenie studiów za granicą daje naprawdę duże możliwości, jako absolwent jeden z popularniejszych uczelni pracę znajdziesz nie tylko w Danii czy Polsce ale także w każdym innym kraju Unii Europejskiej. Pracodawcy chętnie zatrudniają w firmach osoby, które rozwój osobisty stawiają na pierwszym miejscu.

Studia w Danii
Wybierz szkołę oraz język nauczania!

Kiedy już określisz na jakim kierunku chciałbyś studiować to teraz możesz skupić się na wyborze uczelni oraz trybu i poziomu nauczania. Zastanów się, która z ofert duńskich szkół wyższych odpowiada Twoim indywidualnym upodobaniom oraz wymaganiom. Zwróć także uwagę na lokalizację – końcu w tym konkretnym mieście spędzisz najbliższych kilka lat.
Najważniejszą rzeczą na jaką powinieneś jednak zwrócić swoją uwagę jest język nauczania, jeżeli znasz język duński na poziomie komunikatywnym to oczywiście to do jakiej szkoły się zapiszesz nie będzie mieć większego znaczenia. W sytuacji kiedy Twoim drugim językiem jest język angielski to pamiętaj aby znaleźć uczelnię, która w swojej ofercie posiada takie kierunki, gdzie zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Jest to bardzo popularne, szkoły wyższe właśnie w ten sposób chcą zachęcić do siebie absolwentów szkół średnich z zagranicy.

Proces rekrutacji

Jeżeli chcesz stać się studentem duńskiej uczelni musisz posiadać:
– świadectwo ukończenia szkoły średniej;
– dokument potwierdzający zaliczenie egzaminów maturalnych.
Dodatkowo każdy z kandydatów powinien władać językiem angielskim bądź językiem duńskim.
Z pewnością ucieszy Cię fakt, że w Danii większość kierunków jest bezpłatna a sama nauka odbywa się na dwóch poziomach. Studia w Danii mogą trwać 2 lata (AP Degree) lub 4 lata (BA Degree), czyli nauka jest krótsza niż ma to miejsce w przypadku polskich uczelni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here