Studia w Anglii

Planujesz wyjechać na studia do Anglii? Twoim marzeniem jest rozpoczęcie nauki na jednym z popularnych Uniwersytetów? Oxford a może Cambridge? Dzisiaj pokażemy Ci co zrobić aby marzenia stały się codziennością. Jeżeli jesteś ambitny i potrafisz wytrwać w swoich postanowieniach to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu byś został jednym ze studentów renomowanej angielskiej uczelni. Jak wygląda proces rekrutacji? Ile wyniesie Cię nauka w Anglii? O tym wszystkim już za chwilę.

Czy warto kształcić się w Anglii?

To pytanie zapewne już pojawiło się w Twojej głowie a jaka brzmi odpowiedź? Pewnie, że warto! W Wielkiej Brytanii zlokalizowane są jedne z najlepszych uczelni wyższych w całej Europie, które co roku przyjmują pod swoje skrzydła nie tylko młodzież lokalną ale też i tę z za granicy.
Rozpoczęcie edukacji na chociażby na popularnym Oxfordzie czy The Open University to marzenie niejednego absolwenta szkoły średniej, który małymi krokami wchodzi właśnie w dorosłość. Dyplom będący wynikiem ukończenia jednego z prestiżowych uniwersytetów da Ci szansę na znalezienie pracy na wysokim stanowisku nie tylko tu w Polsce czy w Anglii ale w każdym innym kraju na świecie!
Wiedza oraz doświadczenie jakie zbierzesz w trakcie trwania studiów pomogą Ci w tym aby Twoja kariera zawodowa rozwijała się prężnie a każdy etap drogi na sam szczyt obarczony był małymi i dużymi sukcesami.

Jak wygląda rekrutacja na studia w Anglii?

Chcesz wiedzieć jakie kroki należy poczynić ku temu by za kilka miesięcy stać się jednym ze studentów Uniwersytetu Oxford? Oczywiście najważniejsze będą Twoje wyniki w nauce, dlatego też będąc licealistą musisz przyłożyć się do tego by średnia z końcowych ocen była jak najwyższa, podobnie jest z wynikami z egzaminów maturalnych. Weź pod uwagę możliwość zdawania matur z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym – im lepszym uczniem będziesz tym bardziej zwiększą się Twoje szanse na zostanie studentem jednej z angielskiej uczelni.

Jednak to nie wszystko, każdy z kandydatów zmuszony jest do napisania listu motywacyjnego, w treści którego zawrze informacje dotyczące swojej decyzji odnośnie wyboru placówki.
Teraz kiedy wszystko już wiesz, kolejnym krokiem jest wprowadzenie swoich danych do specjalnego systemu UCAS – to on odpowiedzialny będzie za wyliczenie oraz przyznanie Ci punktów, od których wysokości zależeć będzie wynik całej rekrutacji.

Studia w Anglii

Uwaga! Jeżeli poważnie myślisz o studiowaniu w Anglii, wstępne papiery na wybraną uczelnię złóż z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – ilość miejsc jest ograniczona a chętnych bardzo wielu, dlatego też uczelnie umożliwiają zapisanie się na dany kierunek nawet z rocznym wyprzedzeniem.

Co z kosztami?

Niekiedy studiowanie w Polsce jest dosyć kosztownym przedsięwzięciem a co ze studiami w Anglii? Jest to kwestia bardzo indywidualna, w większości taką decyzję podejmują osoby, które mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony swoich najbliższych ale i Ci którzy są w trudnej sytuacji materialnej nie powinni rezygnować ze swoich marzeń. Chcąc studiować w Anglii masz możliwość ubiegania się o pożyczkę na studia, którą zaczniesz spłacać dopiero po ukończeniu edukacji i podjęciu stałej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here