Studia przez internet

W dzisiejszych czasach, kiedy to dzięki pomocy internetu możemy załatwić większość formalności oraz spraw ułatwiających nam codzienne życie już nikogo nie powinien dziwić fakt, jakim jest możliwość studiowania przez internet. Tak, zgadza się – jeżeli chcesz możesz studiować oraz brać udział w wykładach i to bez konieczności wychodzenia z domu. Chcesz wiedzieć jak wygląda to w rzeczywistości? Czy zdobyte w ten sposób kwalifikacje zagwarantują Ci znalezienie dobrze płatnej pracy na wysokim stanowisku? Informacji na ten temat szukaj w dalszej części artykułu!

Idealny kandydat na studiowanie przez internet

Studiowanie przy pomocy internetu cieszą się coraz większą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. To z pewnością jedna z wygodniejszych form edukacji, która rewelacyjnie sprawdza się w przypadku osób, które z powodu problemów zdrowotnych lub częstych wyjazdów za granicę nie są w stanie brać udziału w tradycyjnych wykładach. Czy tylko takie osoby korzystają ze studiowania przez internet? Otóż nie, ten rodzaj studiowania ma sporą rzeszę młodych fanów, którzy nie chcą poświęcaj zbyt dużej ilości swojego czasu na przesiadywanie na uczelni. Kandydatom wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu aby mogli się uczyć kiedy i gdzie tylko chcą.

Czy takie studia się opłacają? Studia przez internet oferowane są w większości przez prywatne placówki, nauka jest odpłatna a uzyskany w ten sposób dyplom wcale nie gwarantuje tego, że szybciej znajdziemy pracę w danym zawodzie. Pracodawcy dosyć sceptycznie patrzą na osoby, które wykształcenie wyższe zdobyły właśnie poprzez studia ukończone w trybie „online”. Dlatego też zanim podejmiesz ostateczną decyzję zastanów się dwa razy – studia mają Cię przygotować do wejścia w dorosłość, pamiętaj aby dobrze spożytkować ten czas!

Jak dostać się na studia przez internet?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wystarczy tylko, że posiadasz świadectwo ukończenia liceum bądź technikum oraz dokument potwierdzający zaliczenie poszczególnych egzaminów maturalnych. Proces rekrutacji w przypadku prywatnych szkół wyższych kończy się pomyślnie dla każdego kto złożył odpowiednie papiery oraz uiścił tzw. opłatę rekrutacyjną.
Mniej na uwadze to, że studia przez internet to w większości kierunki humanistyczne. Dlaczego? W tym przypadku znaczną część materiału studenci muszą opracować we własnym zakresie, dlatego też przedmioty, które wymagały by skorzystania z laboratorium czy innej pracowni tzw. przedmioty ścisłe nie są mogą być kierunkami studiów przez internet.

Studia przez internet

Jak wygląda i ile trwa studiowanie przez internet?

Zapewne już zdążyłeś się domyślić, że Twoje zajęcia odbywać się będą w trybie online. Każdy z potencjalnych studentów po zalogowaniu na tzw. platformę e-learningową udostępnione ma do swojej dyspozycji materiały zawierające nagrania w formie video z godzinnymi wykładami profesorów oraz notatki. Sesje egzaminacyjne wymagają natomiast osobistego stawienia się na uczelni w wyznaczonym terminie.
To ile będziesz studiował zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Studia przez internet prowadzone są zazwyczaj w dwóch poziomach – jako studia I stopnia (licencjackie) oraz studia II stopnia (magisterskie).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStudia wojskowe
Następny artykułStudia w USA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here