studia po angielsku

W dzisiejszych czasach chyba nie ma takiej osoby, która nie potrafiła by zamienić dwóch zdań w języku angielskim. Jego znajomość umożliwia komunikowanie się z każdym mieszkańcem świata. Polska młodzież język angielski traktuje jako swój drugi język, dlatego też bardzo chętnie maturzyści podejmują decyzję o wyborze studiów o kierunku filologi angielskiej lub studiowania danego kierunku, gdzie zajęcia przeprowadzane są wyłącznie w języku angielskim. Czy w Polsce jest możliwe studiowanie po angielsku? Jakie uczelnie umożliwiają studentom własnie taki tryb edukacji? Dla kogo jest on przeznaczony? Informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

Czy w Polsce jest możliwe studiowanie po angielsku?

Tak, jak najbardziej, jest to pewnego rodzaju nowość ale coraz większa część młodych osób podejmuje decyzję o kontynuowaniu kształcenia w języku angielskim. Dlaczego? Ukończenie studiów gdzie nauka prowadzona jest wyłącznie w języku obcym, nie tylko pozwoli nam lepiej zaznajomić się z danym językiem na poziomie zawodowym, chodzi tutaj przede wszystkim o uzyskane kwalifikacje, które umożliwią Ci znalezienie zatrudnienia w określonym zawodzie praktycznie w każdym zakątku świata.

Studia po angielsku są także dobrym rozwiązaniem dla studentów zagranicznych, którzy mają problem z naszym ojczystym językiem za to świetnie i płynnie mówią po angielsku a chcą studiować właśnie w Polsce.

Gdzie w Polsce znajdziesz uczelnie oferujące studiowanie po angielsku? Odpowiedź brzmi – praktycznie w każdym większym mieście znajdziesz uczelnie, która oferuje studiowanie określonych kierunków w języku angielskim ale nie tylko. Dużą popularnością cieszą się także studia prowadzone w języku niemieckim i rosyjskim. Skorzystaj z internetu i sprawdź, która ze szkół wyższych zlokalizowanych w Twoim rodzinnym mieście oferuje studia prowadzone w obcym języku a następnie dowiedz się jakie warunki rekrutacyjne należy spełnić by dostać się na wymarzony kierunek.

studia po angielsku
Jak wygląda edukacja na studiach anglojęzycznych?

Studia dostępne są tradycyjnie w kilku poziomach nauczania. Do wyboru masz bowiem studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie), studia II stopnia (magisterskie), jednolite studia magisterskie oraz studia podyplomowe.
Jeżeli jesteś tegorocznym maturzystą to rozważyć powinieneś możliwość edukowania się na studiach I stopnia trwających 3 lata lub jednolitych studiach magisterskich trwających 5 lat.

Program nauczania nie różni się niczym od standardowej nauki na kierunku prowadzonym w języku polskim. W tym przypadku wykładowcy porozumiewają się ze studentami wyłącznie w języku angielskim, dlatego tak ważna jest jego dobra i płynna znajomość. Jeżeli wydaje Ci się, że Twój angielski nie jest perfekcyjny? Nic straconego w trakcie trwania studiów tak się podszkolisz, że po kilku miesiącach zapomnisz o tym, że w przeszłości sprawiał Ci on jakiekolwiek problemy.
Po ukończeniu studiów anglojęzycznych zatrudnienia możesz szukać w każdym innym kraju w Europie oraz poza jej granicami. Studia pozwolą Ci na znalezienie dobrze płatnej pracy, na wysokim stanowisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here