Studia MBA

Jesteś dopiero na początku swojej drogi z branżą biznesową? Chcesz być jednym z najlepszych w tej dziedzinie? Jeżeli właśnie stałeś się absolwentem studiów ekonomicznych i marzysz o tym aby w przyszłości stanąć na czele dużego przedsiębiorstwa to złożenie papierów na studia MBA będzie pierwszym krokiem do spełnienia swoich marzeń. Czym jest kierunek MBA? Dla kogo jest on dedykowany? O tym już za chwilę.

Idealny kandydat na studia MBA

Aby dowiedzieć się jakie osoby powinny skorzystać z nauki na studiach MBA zaczniemy od krótkiego omówienia samego programu nauczania.

Pierwszy raz spotkałeś się z terminem „studia MBA”? Spokojnie, nie tylko Ty jeden, ten kierunek studiów pojawił się w Polsce dopiero kilka lat temu. Skrót „MBA” ma swoje anglojęzyczne rozwinięcie – „Master of Business Administration”. Brzmi zacnie, prawda? Taki tytuł otrzyma każdy uczestnik tego kierunku studiów.

Kto powinien zdecydować się właśnie na studia MBA? Jak już zapewne się domyślasz, powstały one z myślą w szczególności o osobach, które właśnie rozpoczęły lub nie długo rozpoczną swoją przygodę w branży biznesowej. Szczególnie dużą popularnością cieszą się one wśród młodych przedsiębiorców oraz absolwentów ekonomii czy zarządzania.

Jak dostać się na studia MBA?

Studia MBA z reguły są studiami podyplomowymi, czyli osoba, która chce aplikować właśnie na ten kierunek musi być absolwentem studiów I lub II stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich.

Podczas procesu rekrutacji pod lupę brane są nie tylko osiągnięcia naukowe z poprzednich lat ale przede wszystkim doświadczenie zawodowe potencjalnego kandydata. Znaczną grupą uczestników są osoby już będące właścicielami niewielkich firm, menedżerami, biznesmenami itp., które chcą wzbogacić swoją widzę o nowe informacje z zakresu branży biznesowej oraz ekonomicznej.

Studia MBA
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach MBA?

Studia o kierunku biznesowym MBA są studiami podyplomowymi, które trwają cztery semestry, czyli dwa lata (niekiedy rok). Prowadzone są w trybie zaocznym, w co drugą sobotę oraz niedzielę tak by studenci mogli spokojnie uczestniczyć w zajęciach bez obawy o obowiązki zawodowe. Po ukończeniu studiów i zaliczeniu egzaminów końcowych każdy z uczestników otrzyma prestiżowy tytuł „Master of Business Administration”. Dodatkową zaletą kierunku MBA jest to, że studenci kształcą się w dwóch językach biznesowych – polskim oraz angielskim.

Co wyniesiesz z dwu-letniej nauki? Cel studiów MBA jest jeden – przygotowanie uczestników do roli biznesmena, który będzie w stanie samodzielnie poprowadzić własny interes. Na zajęciach nauczysz się poprawnego kierowania oraz zarządzania kadrą pracowniczą, zdobędziesz umiejętności szybkiego reagowania na zmiany zachodzące w gospodarce ekonomicznej oraz rynku pracy.

Przedmiotem z jakim spotkasz się w trakcie trwania studiów jest m.in. ekonomia, marketing i zarządzanie, finanse, księgowość, ekonomia.

Podsumowując, studia o kierunku MBA są idealnym uzupełnieniem wiedzy w zakresie przedsiębiorstwa, ekonomi oraz sfery branży biznesowej. Polecane są w szczególności tym osobom, które swoją przyszłość wiążą z prowadzeniem oraz sukcesywnym rozwijaniem własnej działalności gospodarczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here