Studia fotograficzne

Na 18-te urodziny dostałeś aparat fotograficzny, bez którego teraz nie wychodzisz z domu? Uwielbiasz robić zdjęcia wszystkim i wszystkiemu co wzbudza Twoje zainteresowanie a dodatkowo możesz pochwalić się pracami, dzięki którym odniosłeś już jakieś małe sukcesy? Jeżeli tak to może warto byłoby zapisać się na studia fotograficzne, które pomogą podszkolić Twoje umiejętności? Jak dostać się na ten kierunek studiów, ile lat upłynie zanim zostaniesz profesjonalistą w swoim fachu? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Idealny kandydat na studia fotograficzne

Fotografia należy do grupy kierunków studiów artystycznych, dlatego też śmiało można stwierdzić, że osoba, która chce aplikować właśnie na studia fotograficzne powinna mieć przede wszystkim talent oraz „dobre oko”. Do wykonania dobrego zdjęcia nie wystarczy tylko najdroższy sprzęt, tutaj trzeba mieć w sobie „to coś” co pozwoli na zrobienie perfekcyjnej fotografii, która swoim pięknem zachwyci oglądających.

Czym zatem powinien charakteryzować się idealny kandydat, który w przyszłości ma zamiar zostać najlepszym w kraju fotografem? Poczucie piękna i estetyki to warunek konieczny, bez tego Twoje prace będą po prostu zwyczajne i nijakie. Musisz wykazać się takimi umiejętnościami, które nawet najbrzydsze miejsce uczynią pięknym i wyjątkowym. Oprócz tego fotogram powinien mieć głowę pełną fascynujących pomysłów oraz inspiracji, dzięki którym zdjęcia nabędą indywidualnych cech charakterystycznych dla sposobu Twojej pracy.
Jeżeli świetnie się uzupełniasz z powyższym opisem to najwyższa pora aby pasje połączyć z dalszą edukacją a także późniejszą karierą zawodową!

Jak dostać się na studia fotograficzne?

W przypadku studiów fotograficznych proces rekrutacji wygląda nieco inaczej. Tutaj zdecydowanie bardziej liczą się umiejętności oraz doświadczenie potencjalnego kandydata niż jego wyniki uzyskane z egzaminów maturalnych i średnia z końcowych stopni.
Artystyczne szkoły wyższe, które w swojej ofercie posiadają kierunki fotograficzne z reguły w ramach rekrutacji organizują specjalne konkursy dla osób chętnych właśnie na studia fotograficzne. Rewelacyjną reklamą oraz zwiększeniem szans na zostanie studentem fotografii jest stworzenie portfolio – czyli specjalnego albumu z wykonanymi przez Ciebie pracami, dzięki którym odniosłeś już jakiś sukces np. wygrywając konkurs organizowany przez liceum lub stronę internetową.
Konkursową pracę podobnie jak portfolio zaprezentować należy komisji, od której to decyzji zależeć będzie wynik rekrutacji.

Studia fotograficzne
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na studiach fotograficznych?

Nauka na tym kierunku to sama przyjemność, zwłaszcza dla fanatyków fotografii. Program nauczania kładzie duży nacisk przede wszystkim na zajęcia praktyczne w końcu zwykło się mówić, że praktyka czyni mistrza! Studenci fotografii w czasie trwania studiów zaznajamiają się z najnowocześniejszymi technikami fotografowania oraz historią fotografii.
Studia fotograficzne to w większości przypadków studia licencjackie (I stopnia), które można przedłużyć o kolejne 2 lata nauki zapisując się na studia magisterskie (II stopnia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here