Pielęgniarstwo studia zaoczne

Dla kogo zawód pielęgniarki?

Od zawsze chciałaś pomagać ludziom? Czujesz silną potrzebę bycia potrzebną i masz w sobie niespożyte pokłady empatii? Pomyśl o zawodzie pielęgniarki. To służba, a nie tylko wykonywane zadania. Pomoc chorym ludziom przynosi satysfakcję i poczucie pełnienia misji, choć jest trudnym wyzwaniem. Zapewne jeśli jesteś osobą otwartą na problemy i cierpienie innych ludzi, jesteś potrzebna na oddziałach szpitali i przychodniach. Jeżeli wykonujesz inny zawód, ale zawsze chciałaś być pielęgniarką to również jest możliwe. Warto powalczyć o zrealizowanie swoich marzeń i planów. Nauką nie zawsze musi odbywać się w systemie dziennym, pielęgniarstwo studia zaoczne pomogą ci zrealizować twoje plany, nawet gdy obecnie jesteś zatrudniona. Jeżeli uparcie dążysz do stawianych celów, nie poddajesz się i chcesz coś zmienić w swoim życiu, nauka i praca nie będą dla ciebie zbyt dużym wyzwaniem.

Pielęgniarstwo zaocznie

Aby wykonywać jeden z trudniejszych, ale i potrzebnych zawodów należy ukończyć odpowiednią szkołę. Na poziomie szkoły średniej są to licea medyczne lub szkoły policealne. Pielęgniarstwo – studia zaoczne warto rozpocząć, gdy trzeba podnieść swoje kwalifikacje, albo je  dopiero nabyć. Studiować pielęgniarstwo zaoczne można na dwóch poziomach:

  • studia I stopnia ( licencjat) – 3 lata,
  • studia II stopnia (magister) – 2 lata.

Na studiach łączy się teorię z praktyką. Wiedza zdobywana jest na wykładach, ćwiczeniach, a także odbywając praktyki i seminaria. Specjalistyczna kadra wykładowców jest podstawą sukcesu wykwalifikowania nowych specjalistów, także dostęp no nowoczesnych pracowni w których można ćwiczyć symulowane sytuacje wspomaga edukację studentów. Praktyki umożliwiają kontakt z różnymi grupami pacjentów, dorosłymi, dziećmi, osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi. To pomaga przyszłym pielęgniarkom ocenić jakiej grupie pacjentów najchętniej chciałyby w przyszłości pomagać, aby z zaangażowaniem i radością wykonywać swoją pracę. Kończąc studia pielęgniarskie jest wiele możliwości zatrudnienia. Jest to niezwykle potrzebny i pożądany zawód. Można pracować w szpitalach, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, domach pomocy społecznej, przychodniach czy hospicjach. Wykonywać ( zazwyczaj po zdobyciu doświadczenia) można również prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych. Dyplom uzyskany studiując pielęgniarstwo zaoczne jest również przepustką do pracy w UE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here