Najbardziej perspektywiczne kierunki studiów dla humanisty

W dobie nowych technologii bycie humanistą to prawdziwe wyzwanie. Coraz częściej bezrobocie i konieczność zmiany zawodu dotyka właśnie absolwentów kierunków innych niż ścisłe. Sposobem na uniknięcie tego typu problemów jest wybór odpowiedniego kierunku.

Nauki humanistyczne rządzą się swoimi prawami. Charakteryzują się różnorodnością  i obszernością. Nic zatem dziwnego, że nowe kierunki powstają niczym grzyby po deszczu. Część dyscyplin naukowych takich jak filozofia, choć ciekawa to jednak nie gwarantuje zatrudnienia. Jeśli nie chcesz martwić się o swoją przyszłość lepiej wybrać te dziedziny wiedzy, po których jako absolwent, będziesz cenionym ekspertem na rynku pracy.

Wystarczy w tym miejscu wskazać znany kierunek studiów – prawo. Ciężko wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie jakiejkolwiek dziedziny życia bez prawa. W gąszczu nowych przepisów  i regulacji łatwo się zgubić dlatego wiedza z tego obszaru jest bardzo cenna. Kolejną motywacją do studiowania, w szczególności dla młodych ludzi są zarobki. Prawnik to jeden z najbardziej opłacalnych zawodów!

Kolejny perspektywiczny kierunek – psychologia od lat bije rekordy popularności, mimo to zapotrzebowanie na specjalistów tej profesji wzrasta. Społeczeństwo jest coraz bardziej podatne na stres, a w związku z tym wzrasta potrzeba wsparcia psychologicznego.   

Nie brakuje również sytuacji kryzysowych, a coraz więcej osób zmaga się z nerwicami lub takimi chorobami jak depresja. Wzrastająca liczba rozwodów i obecność ludzkich tragedii sprawia, że psycholog bez problemu znajdzie zatrudnienie.

Co więcej, będzie mógł wybrać jego formę. Coraz więcej osób chce zajmować się psychologią w biznesie, co otwiera możliwości kariery w większych firmach. Alternatywą jest otwarcie własnego gabinetu, co pozwala jednocześnie budować markę osobistą.

Jak widać obydwa te kierunki, niosą ze sobą olbrzymie możliwości. Jednak zapisanie się na studia wyłącznie dla „papieru” nie jest dziś praktyką, która przyniesie korzyści. Solidne wykształcenie można zdobyć jedynie na prestiżowej uczelni. Obecność na rynku od kilkunastu lat i wykładowcy – praktycy wyróżniają Akademię Humanistycznej w Łodzi. Jakość kształcenia potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, ale też absolwenci, którzy doskonale radzą sobie na rynku pracy. W tym miejscu należy wspomnieć również  o publikacjach w mediach, których autorami są wykładowcy AHE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here