Lampy neonowe jako piękna forma reklamowa

Odpowiednia reklama to klucz do sukcesu. Im większe grono osób wie o istnieniu danej firmy, tym więcej zdobywa ona klientów. Z tego powodu niesamowicie popularne są lampy neonowe. Od razu przyciągają do siebie wzrok, gdyż świetnie się prezentują. Pozwalają wyróżnić się spośród konkurencji, często dosyć sporej. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Jak działają lampy neonowe?

Neony zostały wynalezione już w 1910 roku i dalej cieszą się ogromną popularnością – łatwo to zauważyć chociażby na ulicach. Sposób ich działania nie jest bardzo skomplikowany. Do elektrod neonówki przykłada się napięcie, co powoduje przyśpieszenie jonów w powstałym polu elektrycznym. Średnia droga swobodna o odpowiedniej wielkości umożliwia im wystarczającą ilość energii do jonizacji kolejnych atomów, będących ponownie przyśpieszanymi. Tak powstaje lawina jonów, powodująca efekt świetlny.

Mówiąc prościej, lampy neonowe to niezwykle delikatne rurki ze szkła, z których wypompowano powietrze, aby zastąpić je mieszaniną gazów. Wchodzi ona w reakcję, czego skutkiem jest emisja intensywnego światła, przyciągającego do siebie uwagę. Z tego powodu neony idealnie się sprawdzają jako szyldy reklamowe.

Co jest potrzebne do działania lampy neonowej?

Istnieje wiele niezbędnych elementów, bez których neony nie mogą działać. Można je znaleźć chociażby na stronie internetowej https://neontech.pl/. Niezwykle ważne są zwłaszcza transformatory fart. To one umożliwiają zmianę napięcia przemiennego. Co ciekawe, proces ten nie tylko odbywa się z napięcia wyższego na niższe, ale również odwrotnie. Dzięki tym maszynom lampy neonowe mogą prawidłowo działać i spełniać swoje funkcje. Występują też pod nazwą trafo fart.

Jak wygląda serwisowanie neonów?

Każdy produkt może ulec awarii. Neony na zamówienie są przeważnie dosyć wytrzymałe, ale zdarza się, że zostaną uszkodzone i wymagają naprawy. Warto więc wiedzieć co w takiej sytuacji zrobić. Najprostszym rozwiązaniem jest odłączenie urządzenia i skontaktowanie się z najbliższym serwisem. Samodzielna naprawa może bowiem skutkować jeszcze poważniejszymi uszkodzeniami.

Przeważnie w neonach psuje się jedna lub kilka rurek neonowych. Niekiedy jest to wynik wandalizmu lub czynników atmosferycznych, takich jak burza z gradobiciem. Ponadto rurki ulegają zużyciu, ich średnia żywotność to od 3 do 10 lat. O wiele wytrzymalszy jest transformator, służący przynajmniej 10 lat. Zasilacze elektroniczne wytrzymują natomiast od roku do 3 lat. Zdarzają się oczywiście wyjątki, więc nie należy brać tych wartości za niezmienne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here