magazyn

Mobilny system zarządzania magazynem ma z pewnością wiele zalet i znacznie ułatwia w dzisiejszych czasach pracę magazyniera. Mobilna obsługa magazynu opiera się na kodach kreskowych danych towarów i produktów, przez co dzięki odpowiednim czytnikom czyli przenośnym terminalom łatwo jest zarządzać danym magazynem. Ponadto tego rodzaju obsługa magazynu daje możliwość wykonania w bardzo szybkim czasie rocznej inwentaryzacji, przez co oszczędza się czas i szanuje pracę pracownika.

Cała mobilna obsługa magazynu to wykonywanie wszystkich operacji magazynowych na przenośnych terminalach. Tego rodzaju terminale połączone są z firmowym centralnym systemem. W ten sposób wszelkiego rodzaju operacje wykonane w magazynie mają swoje odzwierciedlenie w systemie głównym danej firmy.

W tym wypadku nie ma żadnej dokumentacji papierowej, wszystko opiera się na dokumentach elektronicznych a wszelkiego rodzaju operatorzy realizują wszystkie zlecane im przez system zadania.

Dane wprowadza się przez skanowanie kodów, które są widoczne na towarach. Dzięki takiej innowacji i takiemu ułatwieniu pracy w magazynach, pracownicy doceniają programy, które pozwalają na mobilną obsługę magazynu. Doskonale znają położenie danego towaru na półkach i regałach magazynu, mają stały dostęp do dokumentów, które aktualnie są im potrzebne. W przypadku zastąpienia kolegi mają wszystkie potrzebne im dane, znają przyczynę zmian danych stanów magazynowych, nie mają obowiązku wprowadzania ręcznie dużej ilości danych oraz są zwolnieni z jak najczęściej wykonywanych inwentaryzacji.

Program ma więc same zalety i ponadto w każdej chwili dostępne są wszelkie dane dotyczące stanów magazynowych. Mobilna obsługa magazynu to również wiele korzyści dla właścicieli firm, bowiem na bieżąco mają oni możliwość monitorowania pracy magazynierów, sprawdzania stanów towarów, mogą lepiej wykorzystać powierzchnię magazynową oraz zauważają zmniejszenie błędów wykonywanych przez pracowników. Ponadto dzięki takiej obsłudze magazynu ma się również wszelkie informacje dotyczące upływających terminów ważności poszczególnych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here