Studia podyplomowe BHP

Szkolenia z BHP nie są Ci straszne, co więcej widzisz siebie w roli instruktora prowadzącego szkolenia dla kadry pracowniczej z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy? Wbrew pozorom osiągnięcie tego celi nie jest takie trudne jakby mogło Ci się wydawać. Jednym z pierwszych kroków jakie należy podjąć jest złożenie aplikacji na podyplomowe studia BHP – nauka nie trwa długo a ich ukończenie zapewni Ci kwalifikacje do wykonywania zawodu instruktora BHP. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Idealny kandydat na podyplomowe studia BHP

BHP – większość osób na samą myśl o szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy ma gęsią skórkę ale nie brakuje również i takich wielbicieli tej dziedziny, którzy nie tylko chętnie uczestniczą w szkoleniach i kursach ale także z uśmiechem na ustach dzielą się zdobytą wiedzą z innymi. Jeżeli należysz do grupy tych osób i za kilka lat widzisz się na miejscu instruktora BHP to wcale nie musisz zapisywać się na trzy-letnie studia I stopnia. By uzyskać odpowiednie uprawnienia oraz kwalifikacje wystarczy, że złożysz papiery na roczne studia podyplomowe BHP. Zajęcia odpowiednio przygotują Cię do wejścia w nową rolę. Jak wygląda proces rekrutacji na podyplomowe studia BHP? Jakie warunki należy spełniać? Odpowiedź poznasz już za chwilę.

Jak dostać się na podyplomowe studia BHP?

Może przypomnimy pokrótce czym są studia podyplomowe, otóż jest to rodzaj studiów uzupełniających przeznaczony dla wszystkich absolwentów szkół wyższych niezależnie od tego czy ukończyli oni studia I, II czy III stopnia. Podczas rekrutacji pod uwagę brany jest dyplom ukończenia studiów.

Z racji tego, że są to studia uzupełniające nie muszą być one powiązane z ukończonym wcześniej przez Ciebie konkretnym kierunkiem.

Studia podyplomowe są studiami odpłatnymi, oprócz wstępnej opłaty rekrutacyjnej należy opłacać miesięczne czesne – jego wysokość uzależniona będzie od rodzaju uczelni oraz wybranej specjalizacji, koszt zazwyczaj waha się w granicach 1200-1500 zł za jeden semestr nauki.

Studia podyplomowe BHP
Jak wygląda i ile lat trwa nauka na podyplomowych studiach BHP?

Tematyka zajęć na kierunku BHP będzie Ci w dużej mierze dobrze znana – poznasz tajniki prawidłowego zarządzania personelem, organizacji pracy, podstaw z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego nauczysz się umiejętnie przekazywać zdobytą wiedzę w sposób sukcesywny ale przede wszystkim atrakcyjny dla odbiorcy. Po odbyciu rocznej nauki będziesz w 100% przygotowany do tego by zostać instruktorem BHP, który prowadzi szkolenia właśnie w tym zakresie.

Nauka na studiach podyplomowych trwa zazwyczaj rok, niekiedy dwa lata. Zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym, dzięki czemu nie kolidują one z obowiązkami zawodowymi wykonywanymi przez studenta w ciągu tygodnia. Zarówno wykłady jak i zajęcia praktyczne odbywają się w co drugą sobotę i niedzielę.

Po ukończeniu studiów podyplomowych oraz pozytywnym zaliczeniu egzaminów każdy z kandydatów otrzymuje świadectwo ukończenia nauczania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here